Op 27 januari 1945 bereikten soldaten van de Sovjet-Unie het concentratiekamp Auschwitz. Ze vonden ongeveer 7500 uitgeputte en doodzieke gevangenen. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft 27 januari aangewezen als Internationale Herdenkingsdag voor de Holocaust (International Holocaust Remembrance Day).
Op deze dag gedenken wij de Holocaust waarbij door genocide 6 miljoen mensen zijn omgekomen. Onder de slachtoffers bevonden zich 50 mensen die geboren zijn in de Westlandse gemeenten Wateringen, Monster, Naaldwijk en ‘s-Gravenzande. Deze namen komen te staan op het Holocaust Namenmonument dat in Amsterdam wordt gebouwd. De gemeente Westland heeft op verzoek van D66 Westland en CDA Westland besloten deze namen te adopteren en daarmee het monument financieel mede mogelijk te maken.
Ter gelegenheid van de 75e herdenking van de bevrijding van Auschwitz en de 15e Herdenkingsdag publiceren wij de 50 Westlandse namen om stil te staan bij het leed dat hen is aangedaan en vooral om niet te vergeten.
Sjudie Polak-de Jong Geboren: 20-11-1878 te Wateringen Vermoord: 20-3-1943 te Sobibor
Leonard de Jong Geboren: 21-10-1880 te Wateringen Vermoord: 26-1-1943 te Auschwitz
Hompes de Jong Geboren: 17-4-1869 te Wateringen Vermoord: 5-10-1942 te Auschwitz
Rebekka Menko-Meyboom Geboren: 15-6-1875 te Wateringen Vermoord: 14-5-1943 te Sobibor
Daniel de Jong Geboren: 2-11-1883 te Wateringen Vermoord: 6-3-1944 te Auschwitz
Salomon de Jong Geboren: 7-4-1872 te Wateringen Vermoord: 26-1-1943 te Auschwitz
Anthonius Franzen Geboren: 21-8-1927 te Wateringen Vermist
Abraham van Leeuwen Geboren: 2-1-1878 te Monster Vermoord: 30-4-1943 te Sobibor
Aäron van Praagh Geboren: 8-6-1890 te Monster Vermoord: 22-10-1943 te Auschwitz
Mozes Blom Geboren: 29-1-1856 te Monster Vermoord: 26-2-1943 te Auschwitz
Nathan van Praagh Geboren: 1-8-1874 te Monster Vermoord: 5-3-1943 te Sobibor
Dina van Leeuwen Geboren: 22-5-1889 te Monster Vermoord: 5-3-1943 te Sobibor
Sara van Praagh Geboren: 23-4-1869 te Monster Vermoord: 9-11-1942 te Auschwitz
Klaartje Nijburg-van Leeuwen Geboren: 17-1-1879 te Monster Vermoord: 21-1-1943 te Auschwitz
Emanuel Anthonie van Praagh Geboren: 21-4-1882 te Monster Vermoord: 19-10-1943 te Auschwitz
Kaatje Croiset-van Leeuwen Geboren: 18-1-1875 te Monster Vermoord: 21-1-1943 te Auschwitz
Catharina Haagman-van Praagh Geboren: 13-12-1870 te Monster Vermoord: 5-11-1942 te Auschwitz
Philippus van Leeuwen Geboren: 24-1-1888 te Monster Vermoord: 8-10-1942 te Auschwitz
Josephina Erna Rose Geboren: 23-2-1937 te Monster Vermoord: 22-5-1944 te Auschwitz
Elizabeth van Leeuwen Geboren: 26-6-1880 te Monster Vermoord: 14-1-1943 te Auschwitz
Louise Roosje Mesritz-van Leeuwen Geboren: 4-5-1919 te Monster Vermoord: 30-9-1942 te Auschwitz
Esther van Praagh-van Praagh Geboren: 14-6-1879 te Monster Vermoord: 9-11-1942 te Auschwitz
Levie Andries van Leeuwen Geboren: 21-9-1917 te Monster Vermoord: 30-9-1942 te Auschwitz
Ida van Tijn Geboren: 9-8-1925 te Naaldwijk Vermoord: 30-9-1942 te Auschwitz
Kaatje de Jong-van Leeuwen Geboren: 20-4-1883 te Naaldwijk Vermoord: 21-5-1943 te Sobibor
Israël van Crefeld Geboren: 10-7-1877 te Naaldwijk Vermoord: 5-11-1942 te Auschwitz
Kaatje Baks-van Leeuwen Geboren: 26-6-1877 te Naaldwijk Vermoord: 14-5-1943 te Sobibor
Levie Abraham van Leeuwen Geboren: 16-6-1876 te Naaldwijk Vermoord: 25-1-1943 te Auschwitz
Levie van Praagh Geboren: 3-10-1859 te Naaldwijk Vermoord: 5-11-1942 te Auschwitz
Levie van Tijn Geboren: 4-12-1918 te Naaldwijk Vermoord: 30-9-1942 te Auschwitz
Naatje van Tijn-van Leeuwen Geboren: 16-5-1886 te Naaldwijk Vermoord: 26-10-1942 te Auschwitz
Leentje Baks-van Leeuwen Geboren: 6-5-1880 te Naaldwijk Vermoord: 14-5-1943 te Sobibor
Roza de Jong-van Tijn Geboren: 13-2-1921 te Naaldwijk Vermoord: 2-7-1943 te Sobibor
Annetta Seijffers-de Jong Geboren: 22-7-1873 te Naaldwijk Vermoord: 23-4-1943 te Sobibor
Gerard Wolf van Tijn Geboren: 20-1-1874 te Naaldwijk Vermoord: 26-10-1942 te Auschwitz
Jacob van Creveld Geboren: 24-4-1880 te Naaldwijk Vermoord: 26-2-1943 te Auschwitz
Rosette Boektje-van Leeuwen Geboren: 12-10-1884 te Naaldwijk Vermoord: 26-10-1942 te Auschwitz
Jozef Boektje Geboren: 31-7-1918 te Naaldwijk Vermoord: 31-3-1944 te Midden-Europa
Carolina Johanna van Berg-van Praagh Geboren: 12-6-1904 te Naaldwijk Vermoord: 10-9-1942 te Auschwitz
Kaatje van Praagh Geboren: 8-10-1896 te Naaldwijk Vermoord: 5-11-1942 te Auschwitz
Benjamin van Praagh Geboren: 24-3-1899 te Naaldwijk Vermoord: 23-11-1942 te Extern kommando Laurahütte
Emil Weisz Geboren: 20-3-1939 te Naaldwijk Vermoord: 8-3-1944 te Auschwitz
Nathan Katan Geboren: 30-6-1887 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 1-2-1943 te Auschwitz
Levie Katan Geboren: 19-6-1884 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 19-10-1942 te Auschwitz
Rachel Manassen-Gosschalk Geboren: 25-5-1892 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 14-5-1943 te Sobibor
Saartje Turksma-Engers Geboren: 13-9-1882 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 12-10-1942 te Auschwitz
Jacob Gosschalk Geboren: 3-4-1875 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 15-12-1942 te Auschwitz
Henriette Velleman-Gosschalk Geboren: 15-1-1870 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 7-12-1942 te Auschwitz
Belia de Leeuw-Gosschalk Geboren: 14-9-1893 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 26-2-1943 te Auschwitz
Annette Katan-Gosschalk Geboren: 11-2-1873 te ‘s-Gravenzande Vermoord: 10-9-1943 te Auschwitz